2

0:1 Јанковић 3'
0:2 Јовановић 86'
 видео

Репрезентација Србије победила је данас у Хелсинкију репрезентацију Финске са 2:0. Већ у 3. минуту Србија је повела голом Бошка Јанковића након одличног центаршута Драгутиновића.

Изабраници селектора Клементеа су током читавог меча контролисали игру, и сигурном игром у одбрани потпуно неутралисали Финце.

Домаћи тим је имао само једну прилику у 64. минуту када је после корнера са леве стране Хејкинен шутирао главом и погодио пречку.

Најлепши потез на утакмици десио се у 86. минуту када су сјајну акције извели Данко Лазовић и дебитант Милан Јовановић који је савладао финског голмана Јаскелаинена.

Финска: Јаскелаинен, Калио, Хипија, Тихинен, Пасанен, Хејкинен, Вејринен, Илола, Таинио (Колка 29'), Форсел (Јохансон 63'), Кући (Литманен 70')

Србија: Стојковић, Рукавина, Видић, Крстајић, Драгутиновић, Ковачевић, Кузмановић, Станковић, Красић (Дуљај 85'), Јанковић (Лазовић 68'), Пантелић (Јовановић)

Јерменија 6 1 1 4 2:7 -5 4

M - Мечеви , П - Победа , Н - Нерешено, П - Пораз , Г - Голови,      Р - Разлика, Б - Бодова

видео

Србија и Португал играли су нерешено 1:1 на препуној Маракани.
Бели орлови су били бољи ривал у првом, а гости у другом полувремену па је подела бодова и најправеднији резултат.

Навијачи Србије су по ко зна који пут направили величанствену атмосферу на стадиону Црвене Звезде и пружили својим љубимцима снажну подршку.

Следећи противник Србије у квалификација за Европско првенство је Финска 2.јуна у Хелсенкију.

Србија: Стојковић, Тошић (Лазовић 85'), Видић , Драгутиновић, Крстајић, Дуљај, Ковачевић, Јанковић (Короман 68'), Красић, Станковић (Марковић 79'), Пантелић

Португал: Рикардо, Мигуел, Карваљо, Андраде, Фереира, Тиаго, Петит, Мутињо, Роналдо, Нуно Гомес, Симао

2:1 Жигић 67'              видео

Репрезентација Србије поражена је данас од Казахстана резултатом 2:1. Први пораз у квалификацијама за Еуро2008 дошао је као резултат недопустиво слабе игре, са пуно грешака у одбрани и средини терена.

Казахстан је пружио солидну патију против неорганизованог српског тима и потпуно заслужено стигао до прве победе откако се такмичи у квалификацијама под окриљем УЕФА.

Казахстан: Лорија, Смаков, Кучма, Жалмахамбетов, Иришметов, Скорих, Серхијенко (Чичулин 60'), Балтијев, Сујумахамбетов (Финонченко 80'), Жумаскалијев, Аширбеков (Бјаков 70')

Србија: Стојковић, Марковић, Степанов, Видић, Тошић, Ковачевић, Ергић (Короман 70'), Јанковић, Красић, Пантелић (Лазовић 70'), Жигић

3:0 Жигић 90'

Србија је потврдила лидерску позицију у групи А, пошто је вечерас у Београду савладала репрезентацију Јерменије резултатом 3:0.  Домаћи тим је доминирао током читавог сусрета, али је тек у другом полувремену успео да постигне голове.

Стрелци су били Дејан Станковић из пенала у 54. минуту, Данко Лазовић у 62. минуту и Никола Жигић у 90. минуту.

Србија: Стојковић, Дуљај, Степанов, Крстајић, Драгутиновић, Ковачевић, Станковић, Короман (од 72. Ергић), Тришовић (од 46. Илић), Пантелић (од 46. Лазовић), Жигић.

Јерменија: Каспаров, Ховсепјан, Арзумањан, Дохојан, Меликјан, Назарјан, Мелкоњан, Хакобјан (од 69. Минасјан), Мкртчјан, Манучарјан (од 78. Тиграњан), Шахгелбјан (од 65. Ерзрумјан).

Голом
Николе Жигића Србија је заслужено победила Белгију у трећем мечу квалификација за Европско првенство у Аустрији и Швајцарскоj.

Гол је постигнут у 54. минуту након акције са леве стране у којој су учествовали Короман и Драгутиновић, који је тачним додавањем про
нашао Жигића. Уследио је прецизан ударац у мрежу, иза леђа голмана Стејнена.

Утакмица је одиграна пред 35,000 гледалаца, који су сјајно бодрили Србију до победе.

Србија: Стојковић, Марковић, Видић, Крстајић, Драгутиновић, Ковачевић, Станковић, Короман, Тришовић, Пантелић, Жигић.

Белгија: Стејнен, Симонс, Вермелен, Ван Бујтен, Мудингаји, Хор, Емил Мпенза, Дембеле, Хофкенс, Херетс, Компани.

1:0 Mатисјак(30') , 1:1 Лазовић (71')

Србија је данас играла своју другу утакмицу квалификација за Европско првенство против Пољске. Након врло слабог првог полувремена и предности домаћина, Данко Лазовић је голом у 71. минуту донио Србији врло важан бод.

Следећи меч на програму је 7.октобра а Србија ће играти у Београду против Белгије.

Пољска
: Ковалевски , Голански  (од 70.Василевски ), Јоп , Бак, Зевлаков , Јелен (од 73. Блашчиковски ), Левандовски , Радомски , Кржиновек , Зуравски , Матисјак .

Србија: Стојковић , Марковић , Степанов , Бишевац , Крстајић , Дуљај  (од 66. Ергић ), Ковачевић , Станковић , Тришовић  (од 60. Лазовић ), Пантелић  (од 82. Короман -), Жигић .

Пољска 1 0 0 1 0:1 -1 0

M - Meчева, П - Победа , Н - Нерешено , П - Пораз , Г - Голови,      Р - Разлика, Б - Бодова

Субота 2.Сеп,2006

Србија - Aзербејџан 1:0

1

0

1:0 Жигић (72')

Голом Николе Жигића у  72. минуту Србија је победила Азербејџан у првој утакмици квалификација за Европско првенство 2008. године

Србија: Стојковић, Марковић, Степанов, Крстајић, Луковић, Дуљај, Станковић, Короман,(од 64. Илић), Лазовић, (од 74. Ергић), Пантелић (од 81. Љубоја), Жигић.

Aзербејџан: Велијев, Гашимов, Абасов, А. Керимов, Соколов, Бакшишев, Ладага, (од 77. Мусајев), Музика (од 62. Гурбанов), Имамамлијев, Чертоганов, Исмаилов (од 72. Џавадов),

Клементе објавио списак

Хавијер Клементе, селектор репрезентације Србије саопштио је списак од 20 играча за први меч квалификација за Европско првенство против Азербејџана.

Голмани: Владимир Стојковић, Влада Аврамов

Одбрамбени играчи: Марјан Марковић , Немања Видић, Милан Степанов, Милан Бишевац , Младен Крстајић, Александар Луковић , Бранислав Ивановић

Играчи средине терена: Игор Дуљај, Ненад Ковачевић, Дејан Станковић, Огњен Короман, Саша Илић, Александар Тришовић, Иван Ергић

Нападачи: Никола Жигић, Данко Лазовић, Данијел Љубоја, Марко Пантелић

Утакмица се игра 2. септембра на Маракани без присуства публике.